Başlangıç > Dini Bilgiler, Ramazan ayı > Ramazan ayında yapılacak ibadetler

Ramazan ayında yapılacak ibadetler

Selamün Aleyküm Şeref-i İman ile Müşerrif olan Müslüman Kardeşlerim,

Google sonuçlar: Ramazan ayı, Mübarek Ramazan ayı, Mübarek Ramazan ayı yapılacak ibadetler, Mübarek Ramazan ayı neler yapılmalı, Mübarek Ramazan ayı yapılacak dualar, Mübarek Ramazan ayı orucu, teravih namazı

Bugün itibari ile yarından itibaren içinde bulunacağımız Ramazan ayı hakkında bilgi amaçlı bildiklerimiz ne ise paylaşmak için açmış bulunmaktayız. Müslüman kardeşlerimden bildiklerimi saklayacak değilim. Bir müslümanın diğer müslüman kardeşini ikaz etmelidir. İkaz etmez ise ondan mes-uldür. Bu amaçla Mübarek 11 ayın Sultanı Ramazan ayı hakkında bildiklerimizi paylaşmayı, sizlerinde bunlar ile amil yani Allah tarafından yapmakla yükümlü olduğumuz ibadetler hakkında bilgi verelim.

Ramazan ayı orucu  nasıl bir ibadettir? Sorusu ile başlayalım.

Ramazan ayı orucu diğer ümmetlere farz kılındığı gibi Ümmet-i Muhammedin evlatlarına da farz kılınmıştır. Teravih namazı ise Peygamberimiz Muhamcmed Mustafa (s.a.s.) tarafından yapıldığı için sünnettir.

Ramazan ayının gündüzleri oruç ile geceleri ise Teravih namazı ile geçirilmeli. Mümkün olduğunca  Bu ayda nazil olması tamamlanan Kur’an-ı Kerimi bol bol okumalı, mümkünse en az 1 Kur’an-ı Kerim hatmi yapmalıyız. Yani Kur’an-ı baştan sona kadar okumalıyız. Bunların yanında zikirlerimize devam etmeliyiz.

Bu ayda bin geceden daha hayırlı bir gece olan Kadir Gecesi vardır. Bu konuyu Kadir gecesine yakın bir tarihte tekrar ele alacağız. Şimdiden Ramazan ayınız mübarek olsun ve hayırlı vesile olması temennisiyle Allah’a emanetsiniz. Müslüman kardeşlerim hepinizi Allah’a emanet ediyorum

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: